Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

Göz ve Lazer Üzerine Sık Sorulan Sorular

Kesinlikle doğru değil ! 6 numaraya kadar düzenli astigmatı olan hastalara göz lazeri tedavisini başarı ile uygulamaktayız.Düzensiz astigmat ise Keratokonus hastalığıdır ve Keratokonus hastalığında Lazer tedvisi önermiyoruz.

Gözlük ;kırma kusuru olan hastalara kırma kusurunu düzeltmek ve iyi görmelerini sağlamak amacıyla verilir. Tabii iyi gören göz daha az yorulur, çünkü iyi göremeyen göz daha iyi görmek için uyum yapar ve çok yorulur. Fakat kırma kusuru olmayan gözlere dinlenmek amaçlı gözlük verilmez. 0,25-0,50 gibi küçük numaralı gözlükler dinlendirici gözlük olarak adlandırılır ama doğru bir tanımlama değildir.

Bazı sektördeki kişilerin bilgi yetersizliğinden dolayı bilimsel buluş olan lazer teknolojisini gözlüğe karşı bir buluşmuş gibi algıyarak kişileri etkilemeleri ve bazı hekimlerin bile 25 yıldır kullanılan bu teknolojiyi ileride ne olacağı belli değil diyerek bilgi sahibi olmadıkları bir konuda fikir yürüterek kişileri etkilemesine rağmen ülkemizde de çok yaygın olarak göz lazeri tedavileri yapılmaktadır.
Kaldı ki gözlüğün, kontakt lensin ve lazer teknolojisinin bilim adamlarının yıllar boyu çalışmaları sonucu insanlığın hizmetine sunulmuş olduğu da aşikardır. Göz Lazer teknolojisi , optik fizik prensibinin lazer teknolojisi ile birleştirilmesi ile geliştirilmiş ve refraktif lazer cerrahı olan otör hekimlerin buluşu olan cerrahi tekniklerle de uygulama alanı bulmuştur. Talya Tıp Merkezi Göz Kliniğinde bir çok doktor meslektaşımıza Excimer Lazer tedavisini başarıyla uyguladık.

FEMTOLASİK EN GÜVENİLİR, YÖNTEM MİDİR?

Femtolasik , flebin femtosecond (femtosaniye) laser ile yapıldığı yöntemdir,500 khz’lik femtosaniyelazer ile 25 sn’lik sürede ,100 mikron kalınlığında , güvenli flep oluşturulabilen en güvenilir yöntemdir.
Bu yöntemde hem flep oluşturma hem de kornea üzerinde flebi düzeltme Lazer teknolojisi kullanılarak yapılmaktadır.Bıçak yani keratom ile flep oluşturma işlemi hem flep oluşturma sırasında düzensiz kesi ile düzensiz flep oluşturma yanında ,kalın kesi yapması sebebiyle de lazer tedavisinde kısıtlayıcı olabilmektedir.Talya Tıp Merkezinde göz lazer uygulamaları Dr.Mehtap Abay tarafından yapılmaktadır.Dr.Mehtap Abay son 4 yıldır aktif olarak Femtolasik yöntemi ile lazer uygulamalarını yapmaktadır.

GÖZ ÇİZDİRME FİYATLARI NE KADAR?

Göz Lazeri ; Excimer Lazer,Femtolaser ,Lasik,Femtolasik olarak adlandırılır.Halk arasında Göz Çizdirme olarak bilinir.Excimer Lazer öncesi Lazer teknolojisi kullanılmadan Elmas Bıçak ile korneanın çizilmesi ile sadece miyopinin Tedavi edildiği bir yöntemdir ,ancak günümüzde kullanılmamaktadır.Günümüz göz lazer teknolojisi ile Miyop,Hipermetrop,Astigmat tedavileri de başarıyla yapılmaktadır.Sağlık Bakanlığının kısıtlamaları sebebiyle sitemize Lazer fiyatlarını yazamıyoruz. Lazer Uygunluk Muyenesi sonrasında uygun olduğunuz yönteme göre fiyatlar farklılık gösterir. Ancak Sitemizdeki İletişim Formu üzerinden bize ulaşırsanz,Talya Tıp Merkezinin dönemsel uygun fiyat politikalarından,Kredi kartlarına taksit olanaklarından ve Lazer kredilerinden haberdar olabilirsiniz.Şu anda Merkezimizde, Göz Lazerinde en son Teknoloji, SmileLasik teknolojisi kullanılmaktadır.

GÖZ ÇİZDİRME, GÖZ LAZERİ SONRASI KATARAK AMELİYATI YAPILAMIYOR MU ?

Yanlış bilgi!Talya Tıp Merkezinde daha önceden lazer cerrahisi olmuş ve sonrasında katarakt gelişmiş bir çok hastamıza katarakt ameliyatı yaptık.
Bilindiği gibi göz lazeri tedavisi gözün kornea tabakasına uygulanır.Göz lazeri ile korneaya yeniden şekil verildiği için değişen kornea yapısından dolayı göz içine konan merceğin hesaplamasında farklı formüller içeren ölçümlerin yapılaması gerekmektedir.Bunun için de teknolojik alt yapısı olan merkezimizde bu durum sorun oluşturmamaktadır.

Sizin İçin Hep Buradayız

rANDEVU AL

Error: Contact form not found.